Ökopere lemmikud tooted

Samm-sammult oleme oma peres mitmed tooted välja vahetanud keskkonnasõbralikumate alternatiivide vastu. Tutvustan teile meie pere lemmikuid!

1. Tekstiilkotid puuviljade, juurviljade, pagaritoodete, pähklite ostmiseks 


Kilekotid on nii out! Tekstiilkotid on ilusad, neid saab kasutada tuhandeid kordi. Kui ise õmmelda ei viitsi, siis ilusad kangajääkidest õmmeldud kotid saad osta Ökopere e-poest siit.

2. Vahariie 



Ideaalne alternatiiv toidukilele. Korduvkasutatav, lihtsasti pestav, ilus! Paki sinna sisse juurvilju, pagaritooteid, et need värskena püsiksid. Avokaado peal toimib ideaalselt! Kuna ei lase õhku läbi, siis ei muutu avokaado pruuniks. Kata vahariidega ükskõik milliseid toite. Kuna pesta ei saa seda väga kuuma veega (mesilasvaha hakkab sulama), siis lihatooteid seal hoida ei soovitata. Liha hoia karbis;) Vahariiet on ise väga lihtne teha. Osta meisterdamiskomplekt Örrekese e-poest siit. 

3. Riidest "salvrätid" 


Juba mõnda aega ei ole meie köögis paberist salvrätikuid. Nina nuuskamiseks on taskurätid nagu vanasti ja käte jm pühkimiseks samuti riidest lapikesed. Kui Holger beebi oli, siis kasutasin riidest flanell-lappe ka n-ö "niiskete salvrätikutena". Lapid niisutasin vahetult enne kasutamist spreipudelist vee-õli seguga. Muideks neid saab salvrätikarpi voltida täpselt samamoodi nagu paberist rätikuid. Kuna mul on pesumasin köögis, siis kasutatud rätid lähevad otse pesumasinasse. Väga mugav.
Ka pidudel olen julgelt oma riidest salvrätikute karbi lauale tõstnud:) Viimati Montessori lastehommikul.

4. Metallist või pilliroost joogikõrred 


Need olid Mial mingi periood lemmikud! Ikka on põnevam juua kõrrega kui ilma. Ja kuskilt kuulsin, et kõrrega joomine arendab ka mingeid lihaseid, mis on eelduseks rääkima hakkamisel. Kui vaja, et laps jooks palju, näiteks haigena, siis on kõrrega väga hea teda meelitada. 
Aga üldiselt täiskasvanud meil kõrsi ei kasuta. Milleks kõrrega juua, kui saab ka ilma? Kui kuskil söömas käime, lähen alati närvi, kui tuuakse jook kõrrega!. Teenindaja võiks küsida, kas soovin kõrt ja mitte seda automaatselt klaasi panna. Aga lahendus on muidugi see, et tuleb endal meeles hoida, et jooki tellides tuleb paluda kõrt mitte panna. Mul läheb see tihti meelest ära.

5. Menstruaalanum


Mõtle, milliseid jäätmeid toodavad hügieenisidemed ja tampoonid. Keskmine naine kasutab elu jookusl 11 000 sidet või tampooni. Ühekordsed hügieenivahendid sisaldavad naftapõhiseid kemikaale ja lõhnaaineid. Lisaks sisaldub nendes ka taimekaitsemürke. Mina kasutan OrganiCupi ja see on valmistatud pehmest, allergiavabast silikoonist. 100% kloori, liimi, parfüümi ja muude ainete vaba. Ühesõnaga vaba kõigest, mis ei kuulu Sinu kehasse! 
Menstruaalanum on nagu pisike tassike, kuhu veri koguneb. Seda tuleb tühjendada sama tihedasti, kui tampooni. Alguses vajab paigaldamine veidi harjutamist, aga kui asi käpas, siis väga hea asi!

6. Riidest korduvkasutatavad meigieemalduspadjad 


Neid olen endale nii heegeldanud kui ka kangajääkidest õmmelnud. Üks õpetus nt siin. 
Mitmed e-poed müüvad neid.

7. Klassikaline vanakooli raseerija


Ma alguses arvasin, et see tähendab, et hakkan nüüd karvu a la noaga ajama ja see kõik lõppeb väga verisena. Tegelikult toimib kõik täpselt sama moodi nagu ühekordse raseerijaga. Va muidugi see, et ühekordse viskad pärast paari korda kasutamist ära. Vanakoolikal peab vahetama žiletiterasid, aga terve pakk klassikalisi terasid maksab u sama palju kui üks ühekordse raseerija "kassett". Meil jagub terasid vist paarikümneks aastaks, sest Oliver leidis maalt neid korraliku koguse:)
Ka raseerimistulemus on parem! Põhjus on tõenäoliselt ka selles, et klassikalise raseerija terasid raatsitakse vahetada tihedamalt kui „kassett-terasid“. Klassikalise raseerijaga üldjuhul ei rakendata raseerimisel nahale nii suurt jõudu ja tänu sellele on nahaärritust vähem.Kassett-raseerijad“ võivad ummistuda juba mõne tõmbega ning kassetti peab ummistuse tõttu pidevalt puhastama. Klassikalisel raseerijal on 1 tera ning ummistused tekivad harvemini.
Ja need näevad nii ägedad välja! Mul on roosa ja Oliveril sama firma musta värvi raseerija. Mina kasutan veel lisaks vahupintslit ja raseerimisseepi. Tulemus jääb siidisem:) Seebi/vahu aluseks kasutan tavalist kaussi.

8. Seep, tahke šampoon ja palsam 



Tahkel kujul on kõik need tooted 5 korda keskkonnasõbralikumad kui vedelal kujul! Väga hästi lahti seletatud siin.
Dušigeeli ei ole kasutanud ma Örrekese loomishetkest ehk aastast 2010. Tegime siis ja teeme siiani seepi ise.
Tahke šampooni ja palsami avastasin u 2 aastat tagasi. Kui muidu pesin juukseid üle päeva, siis nüüd 1 kord nädalas! Kuna mul on pikad ja väga paksud juuksed, siis on see päris korralik ajavõit!
Seepi ja tahket šampooni on mugav reisile kaasa võtta. 
Sellest jätkub kauemaks kui pudelist šampoonist.
Tahke šampooni ja palsami kasutamine on väga lihtne. Tuleb lihtsalt seda natuke pealael märgadele juustele hõõruda ja tekkinud vahuga juuksed puhtaks pesta.

Olen proovinud Nurme šampooni, aga seda ei saanud ma juustest hästi välja. Pikalt kasutasin Diomina tooteid. Olin väga rahul, aga siis hakkasin täpsemalt nende koostist uurima ja tuli välja, et mõni aine võiks seal ikka olemata olla. Vahepeal ostsin ühe šampooni Elamise Kergusest, aga selle lõhn oli minu jaoks liiga tugev. Kõige viimane leid on Eesti tootja Kokos tahke šampoon. Olen väga rahul, sest peseb hästi, ei sisalda mingit jama, on võimalik osta täitepakendit.  Kunagi proovisin ka Kokose pulbrišampooni, aga seda ei olnud mugav kasutada, sest see tuli veega segada ja siis 10 min oodata. 10 minutit on lastega peredes väga pikk ja väärtuslik aeg:)
Palsami kasutamisel olen väga laisk. Hetkel kasutan Diomina tahket palsamit.

9. Täidetav ripsmedušš ja päikesepuuder




Kõlab päris ägedalt, eks? Sain just oma tellimuse kätte. Zao on Prantsusmaa firma, mille tooted on suures osas korduvtäidetavad. Ehk, kui puuder saab otsa, siis tellin sinna lihtsalt uue täite. Iluspektri lehel, kust need tellisin, on kirjas, et tooted on karbi asemel pakendatud ökoloogilisse riidest kotti. Aga milleks on vaja ripsmedušš või puuder eraldi veel kotti panna? Mida on mul nüüd teha üliväikse ja peenikese ripsmedušši kotiga? Mitte kui midagi. Otse prügikasti. Veidi nagu rohepesu maik on juures. Aga eks ma annan kunagi hiljem teada, kuidas see pakendite korduvkasutus siis välja näeb.





10. Riidest mähkmed


Riidest mähe on keskkonnasõbralikum, odavam, tervislikum alternatiiv ühekordsele mähkmele. Pikemalt olen riidest mähkmetest kirjutanud siin.

Millised on teie pere lemmikud keskkonnasõbralikud tooted?
Eelmine
Nunnude piltidega lasteriided -kas liiga hea, et tõsi olla?
Järgmine
Montessori mänguhommikud meie aias

Sellel postitusel on 1 vastus

Mirjam Toom, 4. aprill 2023
Tere!

Olen noorteorganisatsiooni Lääne- Harju Noored esimees ning korraldan Lääne- Harju valla ning Ameerika Suursaatkonna toetusest Rohekonverentsi "Rohelise tuleviku heaks" Padise Kloostris. Selleks, et meie üritus oleks tore ja ootuspärane, palume Teilt abi. Üritusel toimub loos kui ka tublimate autasustamine, kus sooviksime välja pakkuda ka Teie tooteid. Sobivad nii kinkekaardid, muud materiaalsed kui ka söödavad tooted. Vastutasuks saaksite meie poolt reklaami nii sotsiaalmeedias kui ka üritusel kohapeal, kus osaleb umbes 150-200 inimest. Oleme avatud ka Teiepoolsetele pakkumistele!
Palun võimalusel vastata hiljemalt 15. aprilliks. Vastan meeleldi ka Teiepoolsetele küsimustele.

Vastust ootama jäädes

Mirjam Toom
Rohekonverentsi korraldaja
+372 56869296
mirjamtoom41@gmail.com
Email again: