Miks ma korduskasutan

Kogu maailmas toodetud plastikust 40% tarbitakse vaid ÜKS KORD! IGAS MINUTIS jõuab maailmamerre ÜKS veoauto koormatäis prügi!
Loe lisaks

Kuidas me kompostime ja permapeenraid teeme

Kui pakendite ümbertöötlemine on viimasel ajal tõsiselt kahtluse alla seatud, siis biojäätmed on küll selline prügiliik, mille ringlusse võtu eest saab ise vastutada, eriti eramajas elades.
Loe lisaks

Biolagunevad pakendid - korralik rohepesu

Toidu kaasaostmine või kojutellimine on äärmiselt mugav lahendus tänasesse kiire elutempoga maailma. Kes on kunagi Wolti või Bolti tellinud, teab, et prügikast on pärast söömist hetkega täis. Väga paljud toitlustuskohad on viimasel ajal tavalise vahtplasti asemel hakanud kasutama bioplastist ühekordseid toidukarpe. Teatavasti keelustatakse vahtplastist toidukarbid Euroopa Liidus selle aasta juulist. Restoranid otsivad lahendusi ja inimeste süümepiinad vähenevad, kui nad "keskkonnasõbraliku" pakendi valivad. Kas biolagunevad pakendid on üldse mingi lahendus või on tegemist rohepesuga?
Loe lisaks

Kõik, mida meile prügisorteerimise kohta ei räägita

Küll oli lihtne elada, kui ma ei olnud prügisorteerimisega seotud detailidesse süübinud! Kõik, mis oli pakend, viskasin pakendiprügisse, paberi paberiprügisse ja toidujäätmed kompostihunnikusse. Patareid viisin poodi tagasi ja aegunud ravimid apteeki. 
Ja uskusin täie tõsidusega, et kogu minu sorteeritud prügist tehakse midagi uut! Ja nii hea oli mõelda, et mina teen n-ö oma osa ära, st sorteerin prügi ja ongi hästi. Tasapisi on minu roosad prillid rohkem läbi hakanud paistma ja olen aru saanud, et olukord ikkagi päris nii lihtne ei ole. 
Loe lisaks

Arhiiv